Ziemas prieki Siguldā

Latvija ziemā pārvēršas par burvīgi sniegotu pasaku valstību, pat, ja gaišas ir tikai dažas stundas dienā. Tāpēc jāsteidz izmantot šīs dārgās dienasgaismas stundas pavadot laiku ārpus mājas komforta! Biezais sniegs vienam nozīmē neticami skaistas fotogrāfijas vai garas pastaigas sarkaniem deguniem, bet citam priekus uz kalna. Šajā rakstā apskatīsim kādi ziemas prieki īstenojami Siguldas novadā, kur klusie meži, kas savīti egļu apsnigušajiem zariem, liek justies kā īstā pasakā!

Gaujas Nacionālais parks paver neierobežotas iespējas vērot Gaujas senlejas burvību klīstot pa kalnainajām meža takām, kas aprīkotas ar kāpnēm un info-stendiem. Bērnus priecēs meža dzīvnieku pēdu nospiedumu meklēšana sniegā un neskaitāmie pakalniņi, no kuriem brāzties lejā ar ragaviņām. Nacionālā parka teritorija ir labvēlīga pastaigu vieta arī četrkājainajiem ģimenes locekļiem! Sigulda ir pilsēta, kas īpaši akcentē ģimenes kopābūšanu, tāpēc suņi laipni gaidīti arī lielā daļā veikalu un kafejnīcu.

Aktīvās atpūtas cienītājus Siguldā gaida sešas slēpošanas un snovborda trases visapkārt pilsētai, aprīkotas ar pacēlājiem, ekipējuma nomu, treneriem un kafejnīcām. Pilsētas centrā atrodama Pilsētas trase, Kordes trase, Kaķīškalns, kā arī jaunais Fischer slēpošanas centrs. Ar savu auto iespējams nonākt arī līdz Reiņa trasei un Rāmkalniem. Lielai daļai minēto trašu pieejamas tiešsaistes kameras, lai novērtētu apstākļus un apmeklētāju skaitu tiešraidē.

Sporta fani aicināti apmeklēt Siguldas Bobsleja trasi, kas tika izveidota 1986. gadā un ir viena no nedaudzajām pasaulē, kur var trenēties un sacensties bobsleja disciplīnā, kā arī izbraukt ar bobsleju bez priekšzināšanām!
Kultūras baudītājus ciemos acina abas atjaunotās – Siguldas un Turaidas, viduslaiku pilis ar muzejiem un ekskursiju iespējām, kā arī vairāki seni pilskalni paslēpti mežu biezokņos. Krimuldas pusē atrodama Vikmestes taka ar pilskalnu, kas pēc stāva kāpiena lejup priecēs ar garām, gleznainām eglēm, un sensenu sajūtu. Leģendas par šiem mežiem vijas tālu pagātnē, kad pār šo novadu valdījis lībiešu karavadonis Kaupo 12.gs. beigās.

Siguldā atrodama arī Baltijā garākā dižegle, netālu no Krimuldas Muižas un gaisu trošu vagoniņa stacijas ‘Krimulda’. To gan koka aizsardzības nolūkos būs jāmeklē pašiem, bez Google Maps, sekojot taciņām mežā.
Pēc garas dienas svaigā gaisā mājupceļš uz pilsētu var likties pārāk tāls, tāpēc daudzi izvēlas nakšņot vietējos viesu namos un kempingos. Siguldas mežos tādi ir daudzi, turpat Krimuldas pusē atrodams vēsturiskais Mednieku namiņš, un vēl tālāk meža biezoknī – atpūtas komplekss Brūveri, kur iespējams arī sasildīties pirtī un nopeldēties ālinģī.

Ziemas prieki Siguldā ietver arī tradicionālos kultūras pasākumus, piemēram, Ziemassvētku tirdziņus un koncertus, kas piepilda pilsētu ar siltumu un svētku sajūtu. Pilsēta arī piedāvā šo to kino baudītājiem – Kino Lora ar ērtiem kubkrēsliem aicina visus sasildīties un baudīt kino ar svaigu popkornu, siltu tēju vai pat suši paplāti klēpī. Sigulda lepojas arī ar savām Ziemassvētku gaismiņu dekorācijām, kas izvietotas pa visu pilsētu un ļaus uzņemt lieliskus fotoattēlus, lai atcerētos skaisti pavadīto laiku.
Sigulda ziemā nodrošina daudzveidīgu un aizraujošu pieredzi visiem, neatkarīgi no vecuma un interesēm. Kā redzams, papildus slēpošanai, Sigulda piedāvā plašu izvēli ar ziemīgām aktivitātēm. Tūristi aicināti izbaudīt klusumu un neskartās dabas skaistumu pastaigās pa senleju, iegrimstot baltajā meža klusumā un baudot aukstā gaisa dziedinošo svaigumu. Iespējams arī nodoties kultūrvēstures izpētei senajās pilīs un muzejos un iepirkt Ziemassvētku dāvanas amatnieku tirdziņos.